10 powodów przez, które łatwo zrujnować smarfona

W dzisiejszych czasach smartfony towarzyszą nam praktycznie cały czas. Czasami zapominamy jak bardzo delikatne urządzenia to są. Zobacz powody przez, które łatwo możesz zrujnować smartfona oraz możliwości zabezpieczenia się przed tym.

1. Wystawianie na działanie temperatur

Zarówno ciepło jak i zimno mogą spowodować, że pożegnasz się z telefonem. Niestety w takich przypadkach często gwarancja w niczym nie pomoże.

Zostawienie telefonu w samochodzie ciepłego lata lub nocą w zimę jest jednym ze sposobów pożegnania się z urządzeniem i chęcią zmiany na nowy.

Jeśli pracujesz w miejscu narażonym na takie temperatury, powinieneś korzystać z telefonu, który jest na to przygotowany.Jaką temperaturę wytrzyma smartfon?

CiepłoZimno
do +45 stopnido -40 stopni

Możesz zmniejszyć ryzyko zepsucia, wyłączając telefon.

2. Narażanie na stłuczenia, porysowania

Ekran w smartfonie w większości przypadkach nie należy do najmocniejszych elementów. Z tego powodu łatwo go można stłuc.

%name 10 powodów przez, które łatwo zrujnować smarfona

Nawet gdy uważasz i starasz się, aby telefon Ci nie upadł to i tak w końcu przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności telefon po prostu spadnie. Wtedy podnosząc go będziesz miał w głowie tylko jedną myśl – Oby się nie zbił.

Bardzo często smartfony nie posiadają wystającej ramki, na którą mógłby upaść i telefon ląduje na ekranie.

Dobrym sposobem jest zaopatrzenie się w jakieś case, a chociażby najpopularniejsze i wystarczające silikonowe etui. Jest to koszt około 25zł w zależności od miejsca kupna i modelu, a zmniejszy to ryzyko zepsucia, a nawet porysowania. Niestety silikonowe etui mimo wszystko jest tylko na tył telefonu, a ekran nadal może się porysować.

Do zabezpieczenia ekranu możesz użyć szkła hartowanego, którego koszt jest około 25zł.

Wiesz, że najczęstszym zniszczeniem w telefonie jest pęknięty ekran? Nie wierzysz? Zobacz u znajomych – nie bądź kolejny!

Wiesz, że najczęstszym zniszczeniem w telefonie jest pęknięty ekran? Nie wierzysz? Zobacz u znajomych – nie bądź kolejny!

3. Ignorowanie malware

Błędnym założeniem jest mówienie, że malware występują tylko na komputerach. Na smartfonach jest ono o wiele bardziej niebezpieczne. Dlaczego? Ponieważ są one mniej zabezpieczone, a także mają dostęp do lokalizacji, kamerki, danych prywatnych jak świeżo zrobione zdjęcia, notatki czy hasła do portali społecznościowych, poczty.

Rodzaje wirusów komputerowych – Poczytaj więcej o malware i innych wirusach komputerowych.

W przypadku smartfonów, najważniejszym, a zarazem najłatwiejszym sposobem zabezpieczenia jest NIE pobieranie aplikacji z innych źródeł niż oficjalny sklep. „Sklep Play” „Apple Market” itp. Czasami zdarza się, że przedostanie się tam jakaś aplikacja łamiąca regulamin, ale rzadko.

4. Ładowanie do pełna

Większość początkujących użytkowników nie zwraca uwagi na ilość pamięci wewnętrznej podczas zakupu telefonu. Później okazuje się, że telefon chodzi strasznie wolno, przez to, że jest mało wolnej pamięci.

Powiększ pamięć urządzenia za pomocą karty SD i ustaw zapisywanie wszystkich plików użytkownika na karcie.

  • nowo zrobione zdjęcia
  • muzyka
  • filmy ( dużo zajmują )
  • aplikacje ( jeśli to możliwe )

5. Zostawianie włączonego – zawsze

Z racji używania telefonu bardzo często, nigdy go nie wyłączasz, bo po co.

Okazuje się jednak, że telefon może się zacinać, przez zawaloną pamięć tymczasową cache lub pamięć ram.

Wystarczy abyś zrestartował telefon raz w tygodniu i dał mu odżyć. Przedłuży to żywotność, a także przyśpieszy działanie.

 

Kolejne 5 sposobów na 2 stronie!

Autor Wpisu Administrator Przemek

Właściciel bloga, technik informatyk. Interesuje się technologią, komputerami, motocyklami i muzyką.