10 powodów przez, które łatwo zrujnować smarfona

6. Niezabezpieczenie karty sim

W prawdzie nie jest to powód przez, który możesz zrujnować swojego smartfona, ale strata pieniędzy z konta czy dostanie się prywatnych danych jak numery telefonu czy smsy w nie powołane ręce nie jest raczej w Twoim interesie..

Warto w ustawieniach, uaktywnić blokadę kodem PIN i co najważniejsze zapisz sobie go!

Dzięki temu uruchomienie telefonu i korzystanie z karty będzie możliwe dopiero po wpisaniu kodu.7. Nieostrożne podłączanie

Czasami chwila braku cierpliwości podczas podłączania kabla usb / ładowarki / słuchawek może doprowadzić do porysowania telefonu, a nawet możesz wyłamać wtyk, przez co będziesz musiał kupić nowe akcesorie. Na wtyku od ładowarki czasami jest wybrzuszenie, dzięki któremu wiesz, że ta strona powinna być od góry i na pewno włożysz odpowiednią stroną. Szczególnie to się przydaje nocą.

8. Jedzenie z telefonem w ręku

%name 10 powodów przez, które łatwo zrujnować smarfona

Jak wiadomo – urządzenia elektroniczne nie lubią się z jedzeniem, ani wodą. Warto o tym pamiętać, za każdym razem gdy „musisz” odpisać na ważnego sms’a w trakcie spożywania posiłku.

9. Zabójcze tylne kieszenie

Nastolatkowie, ale nie tylko lubią trzymać telefon w kieszeni z tyłu. Można się łatwo zapomnieć i usiąść na telefonie, ale nie tylko, bo w większości przypadków te kieszenie są małe i łatwo może z nich wypaść.

10. Nie robienie kopi zapasowej

Niestety istnieje pewien trend i ufamy naszym smartfonom zbyt bardzo. Jeśli posiadasz ważne dane powinieneś robić kopie zapasowe. Jeśli ich nie będziesz robił to musisz wiedzieć, że przyjdzie taki moment kiedy zaczniesz, ale wtedy będzie już za późno i stracisz dane.

Co to chmura? Jaką chmurę wybrać? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś najważniejsze dane trzymał w chmurze i zawsze miał do nich dostęp.

Autor Wpisu Administrator Przemek

Właściciel bloga, technik informatyk. Interesuje się technologią, komputerami, motocyklami i muzyką.