Ciekawe Wpisy

HurtWorld – Hardcorowy Survival

HurtWorld to ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową, symulator przetrwania z dużym otwartym światem.

Wydany został przez niezależne australijskie studio deweloperskie – Bankroll. Gracze wcielają się w bohatera, który trafił na rozległy pustynny teren. Jego celem jest oczywiście przetrwać.

 

HurtWorld – Mechanika

Mechanika gry bardzo przypomina znaną grę Rust. Mamy do wyboru dwie perspektywy z których możemy wybrać: pierwszoosobowa i trzecioosobowa.

Większość czasu w grze spędzimy na zbieraniu surowców, oraz budowanie solidnego schronienia na przespanie bezpiecznie nocy. Nasza postać prócz zapewnienia jej podstawowych potrzeb życiowych takich jak pragnienie czy też głód, musi uważać też na inne aspekty, takie jak zmęczenie, promieniowanie a także niskie temperatury czy też burze piaskowe.

 

HurtWorld – Tryby Gry

W HurtWorld na szczególną pochwalę zasługuję system ochrony graczy wyrównujący szanse pomiędzy doświadczonymi graczami, a tymi którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z grą.

Początkujący gracze zaczynają w bezpiecznym obszarze, na krawędzi mapy. Za to bardziej zaawansowani  zapuszczają się na środek, gdzie można zdobyć więcej drogocennych surowców, co wiąże się z większym niebezpieczeństwem. Twórcy zastosowali również system kar. Gracz zaawansowany, który zabije dużo graczy i następnie zginie – traci ze swojego ekwipunku cenne przedmioty. Za to jeśli zrobi to początkujący, to gra będzie dla niego bardziej przychylna i straci mniej przedmiotów niż zaawansowany. Na początku naszej rozgrywki powinniśmy wziąć się za zbieranie drewnianych patyków, by móc wytworzyć z nich podstawowe narzędzia takie jak kamienna siekiera oraz kamienny kilof itp. Drewno oraz krzemień będzie nam  potrzebne do rozpalenia ogniska (do ogniska potrzebne nam jest 20 drewienek oraz 5 krzemienia) aby nasza postać nie zamarzła. Jeśli chcemy zrobić bardziej zaawansowane narzędzia i przedmioty najlepiej zbudować stół warsztatowy, który pomoże nam w wytwarzaniu. Kolejnym podstawowym surowcem w grze jest skóra, którą pozyskujemy ze zwierząt. Dzięki niej możemy zrobić ubrania dla siebie, czy też  zwiększyć pojemność naszego plecaka. Oczywiście jeśli chcesz zapolować na zwierzynę przydałoby się mieć jakąś broń, ona znacząco ułatwi nam polowania. Aby ją zrobić wystarczy że będziemy  mieć trochę drewna oraz żelaza i już możemy zrobić prosty łuk oraz strzały które pomogą nam także w walce z niezaprzyjaźnionymi graczami. Przydałby się także domek byśmy mogli czuć się chociaż trochę bezpiecznie. W tym celu musimy na początek zbudować fundamenty, które robimy z betonu. Do betonu potrzebny jest nam wapień oraz kamień. Ściany domku robimy na początku z drewna. W grze posiadamy masę przeróżnych pojazdów takich jak np buggy czy quady, które możemy ulepszać o nowe części. Gra jest cały czas rozwijana i co jakiś czas są dodawane nowe rzeczy.

HurtWorld  – Wymagania sprzętowe

 

MINIMALNE

ZALECANE

SystemWindows XP 64Windows 7 64
Procesor2 GHz3 GHz
Pamięć 4 GB RAM8 GB RAM
Karta graficznaGeForce 460/Radeon HD 5850/Intel HD 4600 z co najmniej 1024 MB video RAMGeForce 660/Radeon HD 6970
DirectXWersja 9.0cWersja 11

 

minus HurtWorld   Hardcorowy Survival
Cyber-Pomoc
Zapraszam do komentowania i udostępniania 🙂

Autor Wpisu Manio

Mam na imię Igor.Mam 17 lat.Moje zainteresowania to głównie komputery gry,oraz piłka nożna. :)