Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?

Wiadomo nie od dziś że lepiej jest korzystać z systemu w języku, który znamy najlepiej. Oczywiście mowa tu o języku Polskim, jednak czasami zdarza się, że posiadamy komputer z zagranicy lub kupimy system z innym językiem np. Angielskim. W takim przypadku przychodzi pytanie Jak zmienić język w Windows?

Oczywiście da się zmienić w pełni język, nawet teksty w aplikacjach systemowych, podczas logowania a także podczas uruchamiania zostaną przetłumaczone.

Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1, 7, 10?

Zdjęcia są robione na Windows 8, jednak zmiana języka w innych wersjach systemu jest podobna. Dlatego zbędne jest opisywanie całej procedury od nowa na innych wersjach. W razie problemów możesz napisać w komentarzu.

UWAGA!
minus Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
Będę wszystko przedstawiał na wersji po angielsku, tak więc jeśli masz w innym języku to będziesz miał trochę trudniej.

Kliknij w obrazek aby zobaczyć w pełnym rozmiarze.

angielski Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?

Na początku uruchamiamy Panel Sterowania.

W przypadku Windows 8:

Należy kliknąć klawisz Windowsa + F a następnie w oknie które się pojawi należy zmienić Files na Settings po czym wpisać Control Panel i wybrać to które jest na obrazku.

1 300x189 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
Teraz należy znaleźć Clock, Language and Region i wybrać Add a Language.2 300x195 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
Następnie w oknie, które się pojawi wybieramy Add a language.3 300x182 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
Teraz wybieramy język jaki chcemy dodać, ja wybiorę Francuski aby wam pokazać ten proces.4 300x206 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?


 Pokazują się odmiany języka, dla polskiego należy wybrać Polski programisty Polish (Programmers) potem tylko Add. 5 300x206 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
 Teraz Options obok dodanego przed chwilą języka. 6 300x169 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
Klikamy Download and install language pack i w końcu pobieramy paczkę językową. 7 300x171 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
 Skoro już paczka językowa pobrana to klikamy OK po czym przechodzimy do Advanced settings po lewo. 8 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
 Teraz wystarczy tylko ustawić jakiego języku ma używać system po czym kliknąć gdzie wskazuje strzałka – Apply language settings to welcome screen… po to aby zmienić na język polski podczas, gdy uruchamia się  system oraz na ekranie logowania. 9 300x169 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?
 W ostatnim kroku postępuj zgodnie z obrazkiem. 10 300x180 Jak zmienić język w Windows 8 , 8.1 i 7?

Jak zmienić język w Windows? Zastosowanie zmian.

Po wykonaniu wszystkich kroków, należy uruchomić system ponownie. Od teraz możesz się cieszyć systemem windows w języku polskim!

Autor Wpisu Administrator Przemek

Właściciel bloga, technik informatyk. Interesuje się technologią, komputerami, motocyklami i muzyką.
 • Cześć, czy jest opcja zapisania się do newslettera?

  • Administrator

   Jeszcze nie, ale za kilka dni ją wprowadzę 🙂 Jednak zapraszam na fanpage gdzie zawsze piszę o nowych wpisach 🙂

 • Jestem pod wielkim wrażeniem! Dziękuję za wpis!

 • Jesli masz problem z jezykami i nie wiesz, czy na pewno chcesz zmienic jezyk w systemie Windows, przeczytaj przedtem artykul Rozwiazywanie problemow ze sprawdzaniem pisowni i gramatyki w wielu jezykach .

 • Majkel

  Czesc a jezeli nie wyswietla mi sie opcja pobierz pakiet jezykowy tylko jest informacja o sprawdzaniu dostepnosci to co nalezy zrobic ??