Konfiguracja autostartu w Windows 7, 8, 8.1

Autostart to zbiór aplikacji które są uruchamiane podczas startu systemu. Im mniej tym lepiej, ponieważ start systemu odbywa się wtedy szybciej. Dobrym sposobem na szybką optymalizację i przyśpieszenie działania systemu jest zadbanie o autostart. Może okazać się też przydatny gdy potrzebujemy korzystać z jakiejś aplikacji od razu po starcie systemu i odbywa się to zawsze.

 

Przed usunięciem jakiegokolwiek programu z autostartu, sprawdź jego nazwę. Nie wyłączaj wszystkiego po kolei nie wiedząc do czego one służą!!

 

autostart windows 7 300x200 Konfiguracja autostartu w Windows 7, 8, 8.1

Konfiguracja autostartu w Windows 7

 Aby dokonać konfiguracji autostartu w Winodws 7 należy uruchomić narzędzie do uruchamiania programów za pomocą aa922834 ed43 40f1 8830 d5507badb56c 39 Konfiguracja autostartu w Windows 7, 8, 8.1 + R  po czym wpisać msconfig , spowoduje to uruchomienie narzędzia do konfiguracji systemu .

Po tej operacji należy przejść do zakładki Uruchamianie po czym odznaczać aplikacje które nie chcemy aby były uruchamiane wraz ze startem systemu.

Po skończeniu tej operacji, przed zamknięciem okna należy nie zapomnieć o kliknięciu Zastosuj.

Nie sugeruj się napisami na obrazku, są w innym języku, ale reszta jest taka sama.

Aby dodać program do autostartu w Windows 7 należy kliknąć menu start po czym znaleźć Autostart, to tam należy dodać skrót do programu który ma być uruchamiany wraz ze startem systemu. 

autostart windows 8 300x270 Konfiguracja autostartu w Windows 7, 8, 8.1

Konfiguracja autostartu w Windows 8 i Windows 8.1

Aby skonfigurować autostart w Windows 8 i Windows 8.1 należy uruchomić Menedżer zadań, najszybciej za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + Esc lub Ctrl + Alt + Delete i kliknąć Menedżer zadań.

Po tej operacji należy wejść w zakładkę Uruchamianie . To tutaj są programy które uruchamiają się wraz ze startem systemu.

Aby wyłączyć autostart jakiegoś programu należy zaznaczyć go po czym kliknąć w przycisk w prawym dolnym rogu – Wyłącz . Po ponownym uruchomieniu systemu program się nie uruchomi automatycznie.

Aby dodać program do autostartu w Windows 8 należy uruchomić narzędzie do uruchamiania programów za pomocą aa922834 ed43 40f1 8830 d5507badb56c 39 Konfiguracja autostartu w Windows 7, 8, 8.1 + R  po czym wpisać:

  • shell:Startup –  jeśli chcemy dodać program dla zalogowanego użytkownika
  • shell:Common Startup –  jeśli chcemy dodać program do wszystkich użytkowników

Po tym zdarzeniu otworzy się folder, do którego należy skopiować skrót do programu, który chcemy aby był uruchamiany wraz ze startem systemu.

Autor Wpisu Administrator Przemek

Właściciel bloga, technik informatyk. Interesuje się technologią, komputerami, motocyklami i muzyką.