FreshMail.pl

Power bank – podstawowe informacje

Co to Power bank?

Co to power bank?  Jak prawidłowo używać banku energii? Co powinno się wiedzieć o zewnętrznej baterii?  Jaki power bank? Polecane przenośne ładowarki? Zapraszam do czytania.

  3 150x150 Power bank   podstawowe informacje

Power bank to urządzenie, które ładuje najczęściej nasze telefony, gdy jesteśmy z dala od gniazdka. Na rynku jest mnóstwo różnych ofert, dopasowanych pod praktycznie każdego klienta.  Co należy wiedzieć o takich urządzeniach?  Po pierwsze, jeśli trafimy na ofertę super  pojemnego power banku, w zaskakująco niskiej cenie, to najprawdopodobniej efekt  będzie przynajmniej podobny jak w tym filmie (nieoryginalny powerbank w środku).

 

Istotne parametry banków energii to oczywiście cena, pojemność, ilość i rodzaj portów, czas ładowania, obudowa, jakość  wykonania urządzenia, dodatki i jakość ogniw.  W zewnętrznych ładowarkach znajdują się baterie litowo – jonowe i litowo – polimerowe,  czyli takie jak w smartfonach, z tą różnicą,  że w smartfonach bateria działa na napięciu w okolicach 5V a w powebankach 3,6 – 3,7V. Ta różnica jest  bardzo ważna, ponieważ mając baterię o  pojemności 3000mAh i power bank 9000mAh, telefonu nie naładujemy do pełna trzy razy.  Dlaczego? Po pierwsze, inne napięcie, po drugie  straty energii, zależnie od jakości urządzenia.

Power bank – jaki wybrać?

2 300x150 Power bank   podstawowe informacje

Jak zwykle, samemu sobie należy odpowiedzieć na to pytanie.  Po pierwsze, polecam zastanowić się co chcemy nim ładować i ile razy. Do urządzenia  z baterią sporej pojemności (umówmy się że pow. 3 tys. mAh)  przydałby się również port USB o wyższym natężeniu  (najczęściej 2.4A) by nie trzeba było ładować sprzętu całe wieki.  W zależności od tego gdzie potrzebujemy dodatkowej  energii, można również rozważyć obudowę odporną na pył/wodę/upadki/wszystko na raz. Według mnie mile widziany jest wskaźnik naładowania/ładowania powerbanku,  oraz zabezpieczenie przez przegrzaniem lub zwarciem.  Oczywiście z każdym dodatkiem cena rośnie, ale mimo wszystko polecam przynajmniej posiadać port 2.4A.

 

Jaki kupić power bank?

1 1 300x200 Power bank   podstawowe informacje

Na pewno nie no-name. Takie urządzenia kuszą ceną i pojemnością, ale zagrożenia z tym związane nie kalkulują się.  W końcu oszczędzając kilkanaście – kilkadziesiąt złotych,  wręcz głupio zepsuć sprzęt za kilkaset a czasem kilka tysięcy złotych.  Oczywiście znajdą się komentarze że „ja mam i działa lepiej niż markowy, nie jestem burakiem żeby przepłacać”, ale na jedną taką opinię przypada zapewne kilkadziesiąt negatywnych  wyrażających się o powerbanku firmy krzak.  Na pewno warto zwrócić uwagę na produkty firmy Omega, PB, PQI GreenCell, Blitzwolf czy chińskie, ale dobre Xiaomi. Ale z drugiej strony nie warto przepłacać za produkty gigantów producentów telefonów, ponieważ odcinają kupony od swojej marki. Dla bardziej aktywnych i  wymagających użytkowników polecam firmę Rugged.

 

Jak używać power banka?

Jak zwykłą baterię, nie należy ciągle jej ładować  czy rozładować. Zaleca się aby przynajmniej raz w miesiącu  wykonać taki zabieg. Przechowywać w suchym miejscu,  naładowany do ok 50%, z dala od metalowych przedmiotów.  Jeśli ktoś uważa że powerbanki są zbyt drogie lub nie  ufa producentom co do jakości, nic nie stoi na przeszkodzie aby  wykonać bank energii samemu. W internecie jest mnóstwo poradników na ten temat, oczywiście w zależności od użytych materiałów  ostateczna cena może się różnić, ale przynajmniej mamy pewność  i satysfakcję z własnoręcznie wykonanego urządzenia, a cena powinna być niższa od porównywalnie funkcjonalnego power banka.

Cyber-Pomoc
minus Power bank   podstawowe informacje
Zapraszam do komentowania i udostępniania 🙂

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • pierwsze ładowanie power bank
  • jak korzystać z power banku
  • pierwsze ladowanie power banku

Autor Wpisu Volt

Z wykształcenia technik informatyk, aktualnie student. Pasjonat kina, audio i nowinek technologicznych.

Zapisz się do Naszego newslettera!

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach i bądź na bieżąco.

Dodatkowo otrzymasz od Nas
Listę 15 Darmowych Programów najczęściej używanych przez informatyków

Multimedia | Eksploatacja Komputera | Praca

Wysyłaj mi Wasz Newsletter (Możesz się wypisać w każdej chwili).

FreshMail.pl