Xiaomi Mi Band – inteligentna opaska

Xiaomi Mi Band – inteligentna opaska

mi band Xiaomi Mi Band   inteligentna opaska

Xiaomi Mi Band to inteligentna opaska służąca do powiadomienia i monitorowania. Została ona wyprodukowana przez chińską firmę Xiaomi.  Posiada 3 diody które mogą świecić w różnych kolorach oraz wibracje. Jest też możliwość dokupienia opasek w innych kolorach niż czarny.

Wibracje są dosyć silne ale nie bez przesady, czuć je nawet podczas jazdy na rowerze, a diody świecą jasno i widocznie.

1 169x300 Xiaomi Mi Band   inteligentna opaskaPodczas dnia monitoruje ilość kroków i oblicza ilość spalonych kalorii, a podczas nocy bada sen i zapisuje na wykresach. Możemy sprawdzić ilość kiedy mieliśmy głęboki sen a kiedy lekki, a także kiedy poszliśmy spać/obudziliśmy się. Pokazuje też czas ile wstawaliśmy.

Odkąd posiadam tą opaskę, nie korzystam ani z dźwięków w telefonie ani wibracji, o wszystkim mnie informuje.

Plusem jest to że aplikacja Mi Fit stworzona specjalnie dla tej opaski jest dostępna w Sklepie Play i można ją pobrać, oraz używać z każdym telefonem wyposażonym w Bluetooth 4.0 bo to na tej wersji pracuje opaska xiaomi mi band. Tak więc nie trzeba posiadać telefonu z MIUI aby cieszyć się korzystaniem z tej opaski.

Aplikacja ma możliwość konfiguracji 3 alarmów.3 169x300 Xiaomi Mi Band   inteligentna opaska

W ustawieniach można zmienić kolor diody podczas dzwonienia/smsów jednak do tego typu rzeczy polecam osobną aplikacje ale o niej później.

Przydatnym aspektem mi band’a jest możliwość odblokowywania telefonu za pomocą opaski, wystarczy przysunąć rękę z założoną opaską i telefon się odblokowuje.

Opaska xiaomi mi band posiada wbudowaną baterie, jednak jest to bateria NIE wyjmowana, tak więc nie trzeba jej wymieniać jak w zegarku, ładować można ją za pomocą kabla USB dołączonego do zestawu. Bateria ładuje się szybko, na dodatek wytrzymuje na kilkadziesiąt dni. Osobiście korzystam z opaski od tygodnia i nie ładowałem jej do końca (jakieś 60%) a teraz jest 34% co jak na całodobowe użytkowanie jest bardzo dobrym wynikiem. 

Mi Band Tools – Aplikacja do konfiguracji powiadomień

5 169x300 Xiaomi Mi Band   inteligentna opaskaDzięki tej aplikacji zyskujemy dostęp do masy możliwość dla konfiguracji takich jak: zmiana koloru diod, czas migania, ilość,  wibracje, długość wibracji.

Dodatkowo możemy wyłączyć powiadomienia np. podczas gdy mamy ustawiony tryb głośny.

Powiadomienia można oczywiście przypisać do każdej aplikacji oddzielnie oraz dla każdego kontaktu.

Dzięki tym funkcjom gdy ktoś dzwoni nawet nie trzeba wyjmować telefonu żeby wiedzieć kto to.

Oczywiście instalacja tej aplikacji nie jest konieczna ale ja uważam to za konieczne jeśli posiadamy Xiaomi Mi Band.

Xiaomi Mi Band a zużycie bateri w telefonie

W moim przypadku posiadam włączone Mi Fit, Mi Band Tools oraz Bluetooth, podczas gdy telefon posiada 1GB ramu i nie widzę znaczącego spadku na wydajności ani na zużywaniu baterii tak więc nie ma o co się obawiać 🙂

Gdzie kupić Xiaomi Mi Band i za ile?

Osobiście kupiłem w promocji na Gearbest.com – KLIK za 13.79$ co daje w przeliczeniu na polskie około 51.20zł co według mnie jeśli chodzi o takie możliwości nie jest ceną wygórowaną.

Spotkałem się też z ofertami sprzedaży w Polsce na allegro, oczywiście drożej, tak więc jak kto woli. Przesyłka z Chin trwała około miesiąca, bez żadnych problemów 🙂

 

Końcowa opinia

Ostatecznie mogę powiedzieć tylko jedno – Nie zamienię mojego Xiaomi Mi Band’a na nic innego. Polecam.

Autor Wpisu Administrator Przemek

Właściciel bloga, technik informatyk. Interesuje się technologią, komputerami, motocyklami i muzyką.